Tiszta kávégéppel az újévbe

Kevésbé kellemes, azonban sokkal inkább hasznos és kifizetődő tevékenység otthoni kávéfőzőink külső-belső tisztítása. Ha rendesen szeretnénk csinálni, az bizony nem 10 perc ráfordítást igényel és a berendezés leírását sem árt előkeresni, mielőtt nekilátunk.

A külső felületeket, nyílásokat papírtörlővel, nedves ruhával, illetve a gép kávéval nem érintkező részeit valamilyen fertőtlenítő tisztítószerrel érdemes áttörölni.

Hosszabb folyamat a vízkőoldás, amelynek hossza a legtöbb háztartási kávéfőző esetében 45 perctől másfél óráig terjedhet. Jó hír, hogy az újabb gépek általában emlékeztetnek is ennek az időszerűségére, de az otthoni pihenő alatt talán könnyebben beütemezhetjük, megelőzve az automatikus jelzést. Drágább berendezések esetében nem ritka, hogy a gyártó automatikus vízkőoldási programmal is ellátja a gépet, azonban ennek hiányában manuálisan kell azt elvégeznünk. Ehhez nem árt, ha előkeressük a kávéfőző használati utasítását: esetünkben például 11 lépésből állt a vízkőoldás folyamata, melyet fejből nehezen tudtunk volna kitalálni. Emellett a garanciánkat is megőrizhetjük, ha önfejűség helyett a leírtak szerint járunk el.

A folyamat időigényes, közben több alkalommal is meg kellett várnunk a behatási időt, így mindenképpen úgy érdemes számolni, hogy néhány óráig biztosan nem fogunk gépes kávét inni.

A vízkőoldás végén többször is át kell öblíteni a víztartályt és a rendszert, hogy biztosan kiürüljön a vízkőoldó a kávéfőzőből. Ha mindennel készen vagyunk, egy újbóli üzembehelyezés után már főzhetjük is az első eszpresszónkat az immár ragyogó tisztaságú kávéfőzőnkkel.